Loader

Sıkça Sorulan Sorular

Nullam eget rhoncus sapien, non congue nibh. Mauris varius metus mi, quis iaculis lectus facilisis sed. Curabitur rhoncus lacus nec auctor porta. Maecenas vel elit non lorem laoreet pretium.

Pellentesque eget tincidunt risus. In pretium elit ac mi auctor, in facilisis enim imperdiet. Ut quis arcu eget elit ultricies varius in et massa. Mauris mauris metus, ultrices eget ornare id, dapibus eu sem.

Pencerelerimi değiştirmek istediğimde nelere dikkat etmeliyim?

Pencere alınırken estetiğin yanı sıra pencerenin fonksiyonelliği ve yalıtım özelliklerine dikkat edilmelidir. İyi yalıtım sağlayan bir pencere görselliğin yanı sıra kazanç sağlamanızı sağlayan bir yatırım elemanıdır. Evinizin iç ortamına veya binanızın dış estetiğine uygun ahşap görünümlü pencereler de uygulayabilirsiniz. Ahşap görünüm sadece istediğiniz bir yüzeye uygulanabilirken çift yüzeye birden de uygulanabilmektedir. Binanızın bulunduğu bölge, konum ve yüksekliğine bağlı olarak pencerenize statik hesabı yaptırarak uygun yardımcı malzemelerin kullanılması da daha sonradan oluşacak ısı, ses ve su yalıtım problemlerini ortadan kaldırmış olacaktır.

Pencerelerimi yaptırırken hangi bayiyi seçmeliyim?

Pencerelerinizin garanti kapsamında olabilmesi ve usta bir işçilik ile monte edilebilmesi için bu işte ehliyetli ve yetkili bayilerimiz ile temasa geçebilirsiniz.

Cam seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Cam bir pencerenin en önemli elemanlarından birisidir. Çünkü pencerenin ısı yalıtım değerinin iyi ya da kötü olmasını etkileyen en önemli eleman camdır. Öncelikle pencereniz eğer dış ortam ile iç ortamı birbirinden ayırıyorsa ( yani oda içi ara bölmelerde kullanılmıyorsa ) kesinlikle çift cam olmalıdır. Her çift cam aynı ısı yalıtım değerine sahip değildir. 4 – 12 – 4 mm ve 4 – 16 – 4 mm ölçülerinde olan klasik çift camlar en çok kullanılan camlardır. Bu ölçüler sırasıyla şu anlama gelmektedir; 1. camın kalınlığı – ara boşluğun kalınlığı –2.camın ısı yalıtımı sinerji ve konfor cam ile artırılabilir 3.camın kalınlığı. Çift camınız tek yüzeyi lamine kaplamalı olursa ses yalıtım değeri iki katı kadar artmaktadır. Ülkemizde kullanımı az da olsa Avrupa’da yaygın olarak kullanılan ve Argon gaz dolgulu camlarda ise yalıtım değeri en iyi seviyededir. Cam alırken dikkat etmeniz gereken diğer önemli bir husus ise garanti süresidir. Camlarda garanti süresi 10 yıldır ve bunun geçerli olması için garanti belgenizi mutlaka alınız.

Pencererimin garanti süresi ne kadardır?

PVC Pencere alırken dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise garanti süresidir. Pencerelerde garanti süresi en az 2 yıldır. Bunun geçerli olabilmesi için bayiiniz ile sözleşeme yapınız ve garanti belgenizi mutlaka isteyiniz.

Pvc pencere insan sağlığına zararlımıdır.?

PVC pencere insan ve çevre sağlığına dost bir yapı elemanıdır. Montajı yapıldıktan sonra etrafa hiçbir gaz salınımı yapmaz. Boya, vernik gibi kimyasalları yüzeyinde bulundurmadığından insan sağlığına dosttur. Günümüzde birçok ev eşyası, çocuk oyuncaklar hatta kan torbalarının bile PVC’den yapıldığını düşünürseniz PVC tamamen doğaya ve insan sağlığına dost bir malzemedir.

Pvc penceremin temizlik ve bakımını nasıl yapmalıyım?

PVC Pencerelerinizi temizlerken sıvı deterjanlar kullanılabilir. Beyaz bir bez yardımı ile contalara değdirmeden pencerelerinizi temizlemenizi öneriyoruz. Kesinlikle çamaşır suyu, tuz ruhu, toz deterjan tarzı temizleyiciler kullanmayınız. Bunlar PVC pencerenizin çizilmesine ve renginin bozulmasına sebebiyet verecektir. Bakım olarak aksesuarlarınızı 6 ayda bir bakım yağı ile hareketli kısımlarını yağlamanız yeterli olacaktır.Bununla ilgili pvc servis hizmetlerindende faydalanabilirsiniz.

Pencerelerimin contaları nasıl olmalı?

PVC Pencerelerde iki tür malzemeden üretilen conta kullanılmaktadır. Birincisi kendini kanıtlamış ve en iyi kalıcı deformasyon değerine sahip malzemeden üretilmiş olan EPDM kauçuk conta diğeri ise halk dilinde siyah conta olarak adlandırılan TPE siyah contadır. Her ikisi de gerekli performans testlerini başarı ile tamamlamıştır. Ancak kauçuk contanın soğuk ve sıcak dayanımı ve kalıcı deformasyon bakımından ömrü plastik contadan daha yüksektir. Kauçuk conta kullanmanız durumunda temizlik yaparken contalarınızı nemli bir bezle deterjan kullanmadan temizlemenizi öneririz.

Cam Balkon Sistemin hareketli mekanizmaları paslanırsa ne yapacağım?

Balkon camlama için paslanmazlık çok önemli bir konudur. Cam Balkon sistemimizde rulmanlar paslanmaz çeliktir. Ayrıca sistemin tümünde kullanılan parçalar dış iklim şartlarına dayanıklıdır.